טיפים חיוניים לטיפול בשיער לאחר השתלת שיער

/
/
/
12 Views

ביצוע השתלת שיער היא החלטה גדולה ולא כזו שכדאי לך לקבל בקלות ראש – אם אתה מאבד שיער כל הזמן, אז אתה צריך קודם כל לדבר עם איש מקצוע מוסמך. לאחר בדיקה מעמיקה, הרופא אמור להיות מסוגל לומר לך אם אתה מועמד מספיק טוב להשתלת שיער או לא. מעניין לציין שפשוט בגלל שאתה מאבד שיער, אתה לא בהכרח מועמד להשתלה – להשתלה אתה צריך שיהיה לך אזורים ברורים של תורם ומקבל. בנוסף, וחשוב מכך, נשירת השיער שלך צריכה להתייצב, כי אם את עדיין מאבדת שיער, אין טעם להשתלה, שכן השיער שלך ימשיך לנשור.

נניח שאתה מסומן כמועמד מתאים להשתלה וההליך שלך מתנהל ללא תקלה, עדיין יש הרבה דברים שעלולים להשתבש – עדיין יש הרבה דברים שיכולים לגרום לשיער שלך לא לצמוח כמו שצריך ציפית שזה יבצע השתלה. יש כמה טיפים חיוניים שאתה צריך לזכור אם אתה רוצה שצמיחת השיער שלך תהיה ממש טובה לאחר השתלה. אם תזכרו את הטיפים לטיפול לאחר ניתוח לצמיחה טובה יותר, אתם לא רק יכולים לוודא שיש לכם שיער טוב, אלא גם להבטיח שההשתלה שלכם 'נדבקת'.

הנה כמה מהדברים שעליך לזכור מיד, כמו גם בימים שלאחר ההשתלה:

  • עוד לפני תחילת ההליך שלך, תינתן לך רשימה של עשה ואל תעשה וחובה לזכור את כל אלה בשעות ובימים שלאחר ההליך. ברוב המרפאות, תקבלו גרסה מודפסת של כל ההנחיות הללו, מכיוון שהסיכוי שאנשים ישכחו הוראות אלו הוא בדרך כלל גבוה.

  • ברגע שההליך שלך מסתיים, אתה צריך שמישהו ייקח אותך הביתה, שם אתה צריך לנוח כמה שיותר, עד למחרת בבוקר. עדיף לא לנהוג בעצמך, כי ייתכן שההרגעה או ההרדמה שלך לא התפוגגו כמו שצריך. לפחות בשלושת הלילות הראשונים, כדאי לישון עם ראש מורם מעט, מכיוון שזה יעזור לשמור על הנפיחות.

  • במהלך השבועות הקרובים תתבקשו להתרחק מאלכוהול וגם מעישון והכרחי שתעשו את אותו הדבר. כמו כן תתבקש להימנע מתרופות המכילות אספירין, מכיוון שזהו מדלל דם וצריכתו עלולה להוביל לבעיות בהחלמה. זה הכרחי שתספר למנתח ההשתלה שלך על כל התרופות שאתה עלול לקחת על בסיס קבוע, מכיוון שאם אתה נוטל תרופה כלשהי, ייתכן שתתבקש להימנע מהן במשך כמה ימים. לחילופין, המנתח יוכל לרשום לך תרופה אחרת שתוכל לקחת עד לרגע שבו השפעות ההשתלה שוקעות פנימה.

  • במקרה שיש דימום, שהוא אחת מתופעות הלוואי השכיחות לאחר השתלת שיער, פשוט הפעילו לחץ עדין ויציב עד שהדימום ייפסק. ברוב המקרים, הדימום אמור להיפסק תוך מספר דקות, אך אם לא, יש לפנות מיד למנתח ההשתלה.

  • עליך לוודא שאתה משתמש בתמיסה הסטרילית שהייתה מסופקת לה או שנרשמת לך. הפתרון יעזור לשמור על השתלים נקיים ולחות, משהו חיוני כדי שהשתלים יישארו בריאים ויובילו לצמיחת שיער טובה יותר בעתיד. אם נרשמו לך משחות כלשהן, עליך למרוח אותן באופן דתי מדי.

  • למרות שתצטרך להימנע מעבודה קפדנית ופעילות גופנית במשך שבוע לפחות, אתה אמור להיות מסוגל לחזור לשגרה הקבועה שלך תוך יום או יומיים. עם זאת, בכל פעם שאתה יוצא החוצה, וודא שאתה שומר על השתלים שלך מוגנים מכיוון שלכלוך וזיהום עלולים להזיק לשתלים החדשים ולגרום להם לנשור. הלכלוך עלול גם לגרום לזיהום, מה שעלול לגרום לבעיות.

  • אל תיגע באזור התורם שלא לצורך ואם אתה צריך לגעת בו, הקפד לשטוף ידיים עם סבון או חיטוי תחילה. למחרת הניתוח תתבקשו לחפוף את השיער, אך עליכם להקדיש תשומת לב רבה תוך כדי. לדוגמה, אל תאפשר למים לפגוע ישירות בשתלים, מכיוון שהדבר עלול להוביל לעקירה ממקומם. השתמשו בכוס מים כדי לשפוך בעדינות מים על הקרקפת ובאמצעות קצות האצבעות בלבד, שטפו את האזור סביב השתלים.

  • מנתח ההשתלה שלך יגיד לך כמה ימים אתה צריך להימנע ממוצרים וכלים לעיצוב שיער ואתה צריך לוודא שאתה זוכר את אותו הדבר. תתבקשו להימנע מכלי עיצוב חמים למשך כ-15 ימים וממוצרי שיער כמו ספריי שיער וג'לים למשך כ-10 ימים. יש להימנע מצביעה וחיתוך עד למועד נפילת הקרום.

יחד עם כל אמצעי הזהירות שהרופאים אומרים לך, יש כמה מאמצים שתצטרך לנקוט בכוחות עצמך. אתה צריך לוודא שאתה משתמש רק במוצרים שאושרו על ידי הרופא שלך. לא משנה כמה אתה אוהב לעצב את השיער שלך, הימנעי עד למועד שבו התבקשת לעשות זאת. לאחר השתלה, במשך כמה שבועות, אתה צריך לטפל בשיער שלך בידיים עדינות לחלוטין, מכיוון שאם השתלים ייפגעו, ההשתלה כולה עלולה ללכת להטלה. בינתיים, הקפד לעקוב אחר הדיאטה שלך ולאכול הרבה פירות וירקות טריים. אתה גם צריך לוודא שאתה שותה הרבה מים, כי השתלים יצטרכו הידרציה גם מבפנים. לבסוף, אם אתה חושד שמשהו משתבש, עליך למהר למנתח שלך ולבדוק אותו.Source by Dr. Kapil Dua

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.waudesign.com All Rights Reserved