18 דרכים שבהן ילדך יכול להפיק תועלת מתחביבים

/
/
/
15 Views

אנו מלמדים את ילדינו רבות מהכישורים והחוויות כדי להכין אותם לבגרות. חינוך ביתי וצורה כלשהי של חינוך פורמלי או אקדמי, יחד עם מגוון רחב של חוויות חברתיות עוזרים לילדינו לצמוח בדרכים רבות.

אבל מה אנחנו יכולים לעשות כדי לצייד את הילדים במיומנויות ובחוויות הייחודיות שיעשירו את חייהם בדרכים אחרות?

לימוד תחביב הוא הבחירה מספר אחת שלי להעשרת ילד, והנה 18 סיבות לכך:

תחביב…

 1. בעל ערך בידור רב – תחביבים הם הזדמנות נפלאה להתפתחות חוץ-לימודית של ילדכם, המספקים פרספקטיבות למידה נוספות בזמן שהילד מבודר.
 2. מנצל היטב את הזמן הפנוי – במקום להסתובב או לצפות בטלוויזיה מוגזמת או לשוטט בפארקים וברחובות, תחביבים יכולים להיות דרך מצוינת להעסיק את ילדכם בפעילויות רלוונטיות מהן הוא נהנה.
 3. מונע מהילד שלך להשתעמם – מדי פעם, כל הילדים מתלוננים על משועמם. להיות בעל תחביב לעסוק בו, הוא בעל ערך רב בהקלה על הבעיה.
 4. מעודד שימוש במקורות מידע חיצוניים – קיום תחביב יכול לעזור לילדך ללמוד ללא תלות במבוגר, למשל ילד יכול ללמוד לקפל נייר וליצור חפצי אוריגמי מתוך ספר; היא יכולה ללמוד ולהכין מתכון טעים מהאינטרנט; היא יכולה ללמוד ולנסות עיצוב שיער מתקליטור הדרכה.
 5. מלמד מיומנויות שונות – למשל, יצירה ובישול הם פעילויות ידיים, ספורט מפעיל את כל הגוף, חידות מאתגרות את הנפש, אומנויות הבמה והתלבטויות מפתחות מיומנויות מילוליות.
 6. משפר מיומנויות מוטוריות – יצירה מלמדת תנועות אצבע עדינות; בישול וספורט כגון בדמינטון וטניס, מלמדים תיאום עין-יד; משחקי כדור כגון כדורגל, כדורסל וכו' משפרים את הדיוק בעוד גלישה על סקייטבורד משפרת את כישורי האיזון.
 7. מגביר את כישורי ההקשבה – בנוסף לפיתוח יכולות מוזיקליות, לימוד כלי נגינה יכול לגרום לכך שילדכם ילמד את כל האמור לעיל (כמפורט בסיבה 6). זו לא חייבת להיות מוזיקה, אבל הקשבה לדעות של אחרים, או הנחיות של אמן אומנויות לחימה יכולה גם להגביר את היכולת של ילדכם להקשיב בזהירות.
 8. מפתחת כושר, כוח וסיבולת – כל ענפי הספורט לרבות רכיבה על אופניים, שחייה ואומנויות לחימה יסייעו ליכולות הפיזיות של ילדכם ולמצב הבריאות הכללי.
 9. משפר כישורים חברתיים – משחקי לוח וספורט קבוצתי מעודדים אמון באחרים ואמינות. השתתפות במקהלה או במועדון גינון מחייבת את הילד להיות פחות מרוכז בעצמו ויותר מתחשב, ללמד אותה לפעול כחלק ממכלול.
 10. מגביר את הביטחון העצמי – כפי שילד משתפר במיומנות מסוימת, כך הוא מגביר את תחושת ההערכה העצמית של הילד.
 11. מפתחת חשיבה אסטרטגית – מוחו של ילדכם יימתח מעבר ליכולות החשיבה היומיומיות שלו בעת חיפוש אחר בילויים כמו הקלאסיקה: שחמט ודראפט, משחקי לוח כמו לודו, כמה משחקי וידאו, מנקלה, דמקה סינית, הקובייה של רוביק, משחקי שבירת קוד וכו'.
 12. משפר את כישורי הניכוי – פעילויות מסוימות יעזרו לילדכם לחדד את יכולתה 'לחשוב מחוץ לקופסה' כלומר להשתמש במידע הקיים ולהשתמש בו בצורה יוצאת דופן. לדוגמה, פעילויות מסוימות עשויות לדרוש פיתוח מיומנויות דדוקטיביות וחשיבה חדשנית בתנאים מוגבלים.
 13. מפתחת כוח מילה וכוח מספר – כל תחביב הכרוך בשימוש נרחב במילה הכתובה או במיומנויות החשבון יגדיל בסופו של דבר את הכשירות של ילדך בתחומי התקשורת המכריעים הללו. זה עשוי להיות פשוט כמו קריאה ומעקב אחר מדריך הוראות להרכבת דגם.
 14. משפר את כישורי הניהול – על מנת לפנות זמן לתחביב או לתחביבים שבחרה, ילדכם תלמד בקרוב לנהל את שיעורי הבית והמטלות שלה. היא גם תשתפר בניהול הזמן שלה לסידורים חברתיים אחרים כמו בילוי עם משפחה וחברים.
 15. להפסיד ולנצח – ספורט תחרותי ופעילויות מלמדות ילדים להיות ספורט טוב, בין אם הם מנצחים או מפסידים. הם יכולים לעזור לילדך להתמודד עם כל דבר פחות מאשר הצלחה בחן, וללמוד שניצחון אינו תמיד חשוב כמו השתתפות.
 16. מזרז את תגובות הרפלקס – חלק מהמשחקים האלקטרוניים יכולים להיות שימושיים לחידוד שכלו של ילד, ועיבוד ותגובה לגירויים מרובים. ישנן מערכות משחק אלקטרוניות חינוכיות ומהנות רבות בהן ילד יכול לעסוק ולהפיק תועלת מהן. עם זאת, מומלץ להורים לבדוק ולהקרין משחקי וידאו כדי לקבוע התאמה לגיל ילדם. בנוסף, עדיף לשוחח ולהסכים עם הילד לגבי משך זמן המשחק ליום.
 17. מפתח את תחושת ההישג של הילד – Wכאשר ילדה מגיעה בהצלחה לאבן דרך בתחביב שבחרה או עוקבת אחר פרויקט עד סיומו, היא מתוגמלת בהרגשה של הישג וגאווה בעבודתה.
 18. יכול להוביל לתגמולים מוחשיים – פאזל או פרויקט אמנות שהסתיים, אירוע ספורטיבי מוצלח שהביא למדליה, קוביית רוביק שהושלמה בידיה, או רסיטל מקהלה רב משתתפים – כל אלה מציעים הכרה אמיתית ומוחשית במאמצים המתמשכים של ילדכם ומשמשים עידוד עבור המשיכה להתקדם בתחביב שבחרה.

אם לילדכם עדיין אין תחביב שהוא נהנה ממנו בזמנה הפנוי, הציעו לה את ההזדמנות לנסות כמה מהבילויים הנזכרים בכתבה זו (או כל תחביב אחר שנראה לכם מתאים לילדכם). אם לילדכם יש תחביב מועדף, עודדו אותה להמשיך בו לשלב הבא ותמכו בפעילויותיה על ידי מתן משאבים, זמן והזדמנויות שיעזרו לה להתפתח עד 18 דרכים שונות.Source by Merry Makes

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.waudesign.com All Rights Reserved